درحال بارگذاری تصاویر...
مسئولیت های اجتماعی/رویداد بزرگ ورزشی در قشم با حمایت گروه زر
رویداد بزرگ ورزشی در قشم با حمایت گروه زر

رویداد بزرگ ورزشی در قشم با حمایت گروه زر

تریل رانینگ، یکی از رویدادهای ورزشی محبوب در دنیاست که هر سال در نقاط مختلفی از جهان برگزار می‌شود. دیوار چین، جنگل آمازون، سواحل شن‌های سفید ریو دو ژانیرو، قطب جنوب، صحراهای داغ مراکش و جزیره قشم از جمله مکان‌هایی هستند که سالانه افراد بی‌شماری را برای دویدن به طبیعت دعوت می‌کنند.

مسابقه تریل رانینگ چندین سال است که در جزیره قشم برگزار می‌شود و شرکت‌کنندگان بسیاری از سراسر دنیا به رقابت با یکدیگر می‌پردازند. گروه زر مفتخر است برای دومین بار، با محصولات سلامت محور سمولینا پلاس، میزبان و حامی این رویداد هیجان‌انگیز باشد.


زیستن با کرونا

با شیوع بیماری کرونا، زندگی ما نیز دست خوش تغییرات بسیار زیادی شده است. محدودیت‌های کرونایی هر چند جدید و ناشناخته بود، اما ماهیت محدودیت داشتن، برای ما اتفاق تازه‌ای نبود. در حین این تغییرات و این نوع از سبک زندگی، سازگار شدیم، لبخند زدیم، امیدوار شدیم و ادامه دادیم.

ادامه برای زیستن و ایجاد سبک جدید زندگی، برای هم زیستی با کرونا.

در مدت این د وسالی که کرونا مهمان خانه‌های ما شده است، زندگی کردن همراه با آن را یاد گرفته‌ایم و رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای اغلب افراد جامعه تبدیل به یک عادت روزمره شده است.

لزوم رعایت موارد بهداشتی برای شرکت‌کنندگان مسابقه تریل رانینگ قشم، به برگزاری بهتر این رویداد از لحاظ بهداشتی کمک می‌کند.

رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این مسابقه به شرح زیر است:

۱. استفاده از ماسک برای تمامی شرکت‌کنندگان الزامی است.

۲. قبل از شروع، از تمامی افراد حاضر در رویداد تب‌سنجی خواهد شد.

۳. مواد ضدعفونی‌کننده در دسترس تمامی شرکت‌کنندگان قرار دارد.

۴. رعایت فاصله حداقل ۲ متر الزامی است.

۵. شرکت‌کنندگان باید دو دوز واکسن را دریافت کرده باشند.

۶. قبل از شروع مسابقه، تست PCR شرکت‌کننده باید منفی باشد.

۷. پذیرایی از مسابقه‌دهندگان در فضای باز و به صورت بسته‌بندی در ظروف یکبار مصرف انجام می‌شود.


از روستای سلخ تا بام قشم

مسابقه تریل رانینگ قشم، از روستای سلخ در جزیره قشم آغاز شده و با گذشتن از روستاهای گامبرون، گوران، دوربنی و دره‌ تندیس‌ها ادامه پیدا می‌کند و در نهایت در بام قشم به پایان می‌رسد. شرکت‌کنندگان این مسابقه باید در روز ۲۶ بهمن ماه، مسافت ۴۰ کیلومتری با ۴۰۰ متر صعود را در مدت زمان مشخص بپیمایند. همچنین شرکت کنندگان باید مسابقه را در کمتر از ۸ ساعت به پایان برسانند.

شرکت در این مسابقه برای تمام افراد بالای ۱۸ سال که از نظر پزشکی صلاحیت دویدن در مسیرهای طولانی را داشته باشند آزاد است. با توجه به ماهیت بیابانی و سنگی مسیر، تجربه قبلی دویدن در چنین مسیرهایی به شدت توصیه می‌شود.

 

با ساحل در صلح باشید

این مسابقه در ناحیه مهمی از ایران و در منطقه‌ی حفاظت شده‌ ژئوپارک، با طبیعتی بی‌نظیر و اکوسیستم حساس برگزار می‌شود. از شرکت‌کنندگان انتظار می‌رود با این طبیعت با احترام و ملاحظه کامل برخورد کنند. به طور خاص از ریختن هرگونه زباله و آسیب رساندن به زیستگاه‌های طبیعی خودداری کنند. به منظور جلوگیری از تولید زباله پلاستیکی در هیچ‌کدام از چک پوینت‌ها، لیوان و بطری پلاستیکی موجود نخواهد بود. علامت‌گذاری‌های مسیر دائمی نیستند و بعد از تمام شدن مسابقه کل مسیر از علائم و زباله‌ها پاکسازی خواهد شد.

 

نقش پاستا زرماکارون در ورزش‌های استقامتی

ورزشکاران همیشه به دنبال راهکارهایی برای بهبودی کارایی و افزایش عملکرد هستند. تغذیه یک عنصر مهم برای تمامی ورزشکاران است و ارتباط مستقیمی با میزان فعالیت آن‌ها دارد. کربوهیدرات‌ها ریزمغذی‌هایی هستند که به صورت طبیعی در منابع غذایی یافت می‌شوند و منبع اصلی تولید انرژی در بدن هستند.

به همین دلیل پیشنهاد می‌شود ۳-۱ روز پیش از تمرین، مسابقه و رقابت میزان کربوهیدرات دریافتی را افزایش دهید.

پاستا با دارا بودن ریز مغذی برای ورزش‌های استقامتی مناسب است و به ورزشکاران پیشنهاد می‌شود. گروه زر این افتخار را دارد که برای دومین بار، در این مسابقه، میزبان شرکت‌کنندگان مسابقه تریل رانینگ قشم باشد. زرماکارون با داشتن محصولات سلامت محور برای تمامی گروه افراد، تدارکات لازم را برای این مسابقه فراهم خواهد کرد.

محصولات سلامت محور زرماکارون، با نام سمولینا پلاس برای ۳ گروه افراد، ورزشکاران، افراد دارای رژیم غذایی وگن و افرادی که به سلامتی خود اهمیت می‌دهند، تولید شده است. این محصولات با نام‌ها هفت غله، پروفیتو و وگنو در بازار موجود است. پاستا هفت غله سمولینا پلاس با دارا بودن فیبر بیشتر برای افرادی که به سلامتی خود اهمیت می‌دهند توصیه می‌شود.

پاستا پروفیتو سمولینا پلاس با داشتن پروتئین بیشتر و کربوهیدرات کمتر برای افراد ورزشکار توصیه می‌شود. اسپاگتی وگنو سمولینا پلاس برای افراد دارای رژیم غذایی وگن مناسب است واز آرد سمولینا، امگا ۳ گیاهی (اسید آلفا لینولنیک)، ویتامین B12، روی و آب تشکیل شده است.

پاستا پروتئینه سمولیناپلاس دارای حداقل ۲۰ درصد پروتئین از منابع پروتئینی مختلف (کنسانتره پروتئین آب پنیر، ایزوله پروتئین نخود و آرد یولاف) است. منابع پروتئینی مورد استفاده در این محصول علاوه بر تأمین اسید آمینه‌‏های ضروری مورد نیاز بدن، دارای سرعت هضم و جذب بالاتری در مقایسه با انواع معمول پروتئین هستند. میزان بالای فیبر در این محصول موجب بهبود وضعیت سیستم گوارش بدن می‌‏شود. محصول پاستا پروتئینه برای اولین بار در ایران در شرکت زرماکارون با ویژگی‌‏های منحصر به فرد تغذیه‌‏ای فرموله شده است.