نسخه فلش | پارسی | English صفحه اصلی | استخدام | درباره ما | تماس با ما
شنبه , 5 بهمن 1398
●  -
بازتاب خبری حضور دکتر لاریجانی در مجموعه های تولیدی و دانش بنیان زر   ۱۳۹۸/۴/۲۹


صبح چهارشنبه 26 تیرماه دکتر علی لاریجانی ریاست محترم مجلس شورای اسلامی در راس هیأتی از مدیران استان البرز جهت بازدید از مجموعه های تولیدی، دانش بنیان و طرح های در حال اجرای گروه صنعتی و پژوهشی زر به این مجموعه بزرگ غذایی آمد.

حضور وی به عنوان رئیس قوه مقننه و سخنرانی در مراسم بزرگداشت روز صنعت و معدن البرز بازتاب وسیع رسانه ها را در پی داشت که در ادامه بخشی از آن را مرور می کنیم.  

 

رئیس مجلس در سفری یک روز به استان البرز، از «گروه صنعتی و پژوهشی زر» بازدید کرد و گفت: 

مرتضی سلطانی یک پدیده است 

سفر یک روزه رئیس مجلس شورای اسلامی به استان البرز با بازدید از مجموعه عظیم تولیدی صنایع غذایی کشور توام شد؛ گروه صنعتی و پژوهشی زر. علی لاریجانی در این رویداد، در جریان پروژه های در حال توسعه این مجموعه صنعتی  قرار گرفت و از بنیانگذار و مدیران ارشد مجموعه، گزارش مجموعه فعالیت ها و اقدامات در دست اجرا را دریافت کرد. رئیس مجلس در این بازدید در خصوص طراحی برنامه های جدید مجلس برای شناسایی و رفع مشکلات تولید و صادرات سخن گفت و اعلام کرد: «همه کمیسیون های مجلس مکلف به برگزاری جلسه برای حمایت از صنایع شده اند». علی لاریجانی به عنوان یکی از سران قوا تاکید کرد: «اولویت کنونی کشور حمایت از بنگاه هایی است که بتوانند در صنعت و اقتصاد جهش ایجاد کنند». رئیس مجلس که در بخش دیگری از برنامه سفر به استان البرز در مراسم تجلیل از صنعتگران برتر استان البرز حاضر شد، از «مرتضی سلطانی»، بنیانگذار گروه صنعتی و پژوهشی زر به عنوان یک پدیده در عرصه کارآفرینی ایران یاد کرد و گفت: «ایشان  با تلاش و پشتکار یک مجموعه صنعتی را توسعه داده که داشتن این روحیه ارزشمند است.». در همین حال، مرتضی سلطانی در راستای نکات راهبردی رئیس مجلس به ذکر این مهم پرداخت که اگر چه او نیز همچون بسیاری دیگر از ساکنان این سرزمین فرزند فقر است، اما امروز با سربلندی اعلام میکند که نه تنها در برابر مشکلات تسلیم نشده است که امروز افتخار این را دارد که ده هزار و سیصد نفر در هلدینگ زر مشغول به کار هستند. بخش دیگر صحبت های رئیس مجلس در این بازدید حول محور تحقیق و توسعه بود که این حوزه را اینگونه مورد توجه قرار داد: «تحقیق و توسعه در شرایط دشوار فعلی ایران شاه کلید بهره وری و حل مسائل حوزه تولید و صنعت است». ایشان در حالی گروه صنعتی و پژوهشی زر را مبتنی بر تفکر راهبردی توسعه دانست که محوریت قرار دادن «تحقیق و توسعه» را در این مجموعه امری هدفمند و موثر تلقی کرد. مرتضی سلطانی در همین حال تحقیق و توسعه را قلب مجموعه صنعتی اش معرفی کرد.

به گزارش روابط عمومی گروه صنعتی و پژوهشی زر، دکتر علی لاریجانی صبح روز چهارشنبه 26 تیرماه، در سفر یک‌روزه به استان البرز از مجموعه های تولیدی و دانش بنیان گروه صنعتی و پژوهشی زر، بازدید کرد.

رئیس مجلس در حاشیه بازدید از گروه صنعتی و پژوهشی زر با اشاره بر وجود تفکر توسعه در این مجموعه­ی در حال توسعه، اظهار کرد: «بازدید از این مجموعه صنعتی فعال در مرحله نخست وجود تفکر توسعه را در بنگاه های اقتصادی کشور نمایان کرد. گروه صنعتی و پژوهشی زر از ظرفیت توسعه بسیار مناسب برخوردار است که عامل اشتغال و رونق در تولید محسوب می شود.»

وی با اشاره به چالش هایی که بنگاه های اقتصادی با آن روبرو هستند، اظهار کرد: «در سال جاری با جدیت زیادی شعار رونق تولید را مبنای کار قرار داده ایم و تمام کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی مامور شده اند که با دستگاه های اجرایی مربوطه جلساتی را برگزار کنند. »

دکتر لاریجانی اعلام کرد: «مرکز پژوهش های مجلس نیز در این زمینه فعال شده است که گزارشی را در راستای احصای چالش های تولید تهیه و راهکار تخصصی برای آن تدوین کند. اتاق بازرگانی نیز در این زمینه با دستگاه های اجرایی در تعامل قرار دارد.»

رئیس مجلس شورای اسلامی رئیس مجلس شورای اسلامی از تشکیل کمیته ای درراستای رونق تولید خبرداد و گفت: مقرر شده کمیته‌ای در کمیسیون مربوط به رونق تولید تشکیل شود و هر روز جلساتی را برای بخش کشاورزی، صنعت، معدن و صادرات برگزار کند و پیشنهاداتی که مرکز پژوهش‌ها و اتاق بازرگانی و سایر دستگاه‌ها داده اند را مورد به مورد بررسی کنند.»

علی لاریجانی اولویت فعلی کشور را حمایت از بنگاه های اقتصادی فعال دانست و تاکید کرد: «اولویت کشور این است که ما بنگاه‌هایی که توان ایجاد جهش در تولید را دارند مورد حمایت قرار دهیم.»

رئیس مجلس: سلطانی در نوع خود یک پدیده است

دید و بازدیدهای روز چهارشنبه با یک حسن ختام همراه شد و آن حضور در مراسم تجلیل از صنعتگران برتر استان البرز، بود. تمجید از روحیه و پایمردی مرتضی سلطانی بخشی از سخنرانی رئیس قوه مقننه را در این مراسم تشکیل داد.  

وی مرتضی سلطانی بنیانگذار گروه صنعتی و پژوهشی زر را پدیده معرفی کرد و گفت: «قبل از حضور در این مراسم از گروه صنعتی و پژوهشی زر دیدن کردیم و آقای سلطانی روند توسعه این مجموعه صنعتی را برای ما شرح دادند. در اینجا باید بگویم شخص آقای سلطانی در نوع خود (جامعه کارآفرینان) یک پدیده محسوب می شود.»

دکتر لاریجانی تاکید کرد: «آقای سلطانی در مسیر بازدید بدون اشاره به مشکلات و چالش هایی که با آن روبروست بر این نکته تاکید داشت که با تلاش و پشتکار این مجموعه را توسعه داده؛ این روحیه ارزشمند است.»

وی خطاب به حاضرین در این مراسم با تاکید بر اینکه باید روی پای خود بایستیم، اظهار کرد: «داشتن این روحیه در کشور ارزشمند است، تولیدکنندگان باید با حفظ چنین روحیه‌ای باید با مشکلات مقابله کنند.»

رئیس مجلس شورای اسلامی، استان البرز را یکی از قطب‌های علم و تولید کشور معرفی کرد و گفت: «این استان در حوزه کشاورزی و صنعت نیز حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد.»

بنیانگذار گروه صنعتی و پژوهشی زر: من مرتضی سلطانی فرزند فقر هستم

مرتضی سلطانی بنیانگذار گروه صنعتی و پژوهشی زر نیز کمی بعدتر از رئیس مجلس پشت تریبون قرار گرفت و با تکیه بر نقش محوری تولیدکنندگان در عرصه تصمیم سازی و بهره وری صنعت کشور، اظهار کرد: «تولیدکنندگان در گفتمان های پیشنهادی موثر به عنوان تصمیم سازان عرصه تولید قادر به ارائه پیشنهادات موثر بر تصمیم گیری مسئولان هستند. زیرا تولیدکننده کسی است که ادبیات تولید را می داند و در این شرایط سخت سرسختانه کار می کند.»

دارنده نشان امین الضرب(کارآفرین برتر) تاکید کرد: «شما در سرزمینی زندگی می کنید که کسانی برای دفاع از آرمان ها و شرف به خارج از مرزها می روند و دشمن کثیف داعش، سر اینها را می برد و فرزند سه ساله او را دردمند می کند. در این موقعیت شما تولید کنندگان برنامه تان چیست که این بچه 20 سال دیگر از شما کار می خواهد؟ 20 سال‌آینده ما باید برای فرزند شهید حججی شغل درست کنیم. آیا باید ما هم تسلیم مشکلات شویم؟ یا تهدیدات را به فرصت تبدیل کنیم.»

این کارآفرین در جمع صنعتگران با تاکید بر این نکته که من اگر یک سلول از شهید حججی ها و همت ها در وجود داشته باشم، مگر می توانم برای ارتقای نام کشورم کوتاه بیایم، گفت: «من؛ مرتضی سلطانی فرزند فقر هستم. در قلعه مبارک آباد قم به دنیا آمده ام. در اینجا می خواهم خاطره ای را با شما در میان بگذارم. آن ایام از روستا برای ما نان می آوردند و ما ماهانه مصرف می کردیم. من هفت ساله بودم که چند روز نان سنگک هوس کرده بودم و چندبار از مرحوم مادرم خواستم که برایم بخرد او که مشغول گیوه چینی بود گفت: پسرم برو تلاش کن کار کن روزی می شود که اگر درست کار کنی هزاران نفر سر سفره تو بنشینند. من  امروز افتخار این را دارم که ده هزار و سیصد نفر در هلدینگ زر مشغول به کار هستند. یعنی من اگر یک سلول از عظمت وجود شهید همت ها و حججی ها در وجودم داشته باشم، مگر می توانم کوتاه بیایم؟ ما اگر همدلی و توانمندی ها را توجه بدهیم نیروی انسانی را با عشق و توکل بپذیریم. مگر می شود تسلیم مشکلات شویم؟

وی با پاسخ به این پرسش که برخی از او می پرسند، فرمول موفقیتت کجاست؟، ادامه داد: فرمول کار اینجاست سهم نیروی انسانی را بالای نود درصد در بهره وری می دانم. اگر همه تکنولوژی روز دنیا را به کار بگیری سهم آن کمتر از ده درصد است. محوریت این فرایند را تحقیق و توسعه تشکیل می دهد که قلب و تفکر تشکیلات است. به امید روزی که دشمنی ها اگر صد برابر شد همبستگی ما تولیدکنندگان هم بیشتر و با توکل و همدلی این مزیت ها و توانمندی ها در راه توسعه ایران عملیاتی و ایران را فخر جهان کنیم.»

این کارآفرین از کشور ایران به عنوان بهشت سرمایه گذاران یاد کرد و با اشاره به فعالیت های صنعتی مبتنی بر دانش گروه صنعتی زر، توضیح داد: « من به عنوان مرتضی سلطانی که سرباز صنعت سرزمینم هست؛ چرا که ایران با وجود همه مشکلات، بهشت سرمایه گذاران است. بنده و خانواده بزرگ صنعتی زر این افتخار را داریم که در شهر هشتگرد استان البرز پالایشگاه غلات زر را به بهره برداری برسانیم و در حال احداث مگا پروژه کانفکشنری باشیم. خبر خوبی برای شما دارم. ایمپلنتی که اینجا اجرا شده برای اولین بار ذرت را تبدیل به «های فروکتوز55» (قندطبیعی مایع) جایگزین شکر کرده است. در حال حاضر مصرف این ماده غذایی در کشور دو و نیم میلیون تن است. گروه زر توان و تکنولوژی بالایی که دارد تا کنون توانسته 600 هزار تن از این میزان تامین کند و ظرفیتی بالغ بر یک میلیون و هفتصد هزار تن از آن نیاز به تامین دارد. ضمن اینکه سالانه چند درصد هم به این نیاز افزوده می شود. »

بنیانگذار گروه صنعتی زر، خلق فضای تعاملی را در میان تولیدکننده راهکاری برای همبستگی صنعتگران و رونق تولید، دانست و گفت: «دوستان یادمان باشد ما تولیدکننده هستیم، ادبیات تولید در همه جای دنیا متفاوت از یکدیگر و همراه با مشکل است. مشکلاتی در دو بخش؛ مشکلات درون بنگاه یعنی بهای تمام شده، کیفیت توجه به نیروی انسانی و ارتباطات. مشکلات بیرون بنگاه که دست ما نیست، اما می توان با تعامل، تفکر، برنامه درست و با وجود مشکلات درون، مشکلات بیرون را هم بدون کشیدن دیوار بین دولت و مجلس در ایجاد یک فضای تعاملی بسیار صمیمانه، کاهش داد. »

 

انعکاس احبار:

خبرگزاری مهر

خبرگزاری ایلنا

خبرگزاری ایسنا

روزنامه جهان صنعت

روزنامه دنیای اقتصاد

روزنامه شرق

روزنامه همشهری

فود پرس

 

تهیه شده در روابط عمومی گروه صنعتی و پژوهشی زر/

 
منوی سایت
آخرین اخبار
نگاه گروه زر به نوآوری و صنایع تبدیلی نوین
پیام تسلیت مرتضی سلطانی بنیانگذار گروه صنعتی پژوهشی زر در پی شهادت سردار بزرگ و پرافتخار اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی
شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی، سردار دلها شهادتت مبارک
قضا در سنجه حمایت از تولید ملی
درخشش ۴ شرکت گروه صنعتی و پژوهشی زر در ششمین همایش حقوق مصرف کنندگان البرز
درخشش دانش آموزان نخبه کشور در مسابقات جهانی ریاضیات ۲۰۱۹ هند با حمایت گروه صنعتی و‌ پژوهشی زر
دریافت گواهینامه و تندیس فناور برتر استان البرز برای محصول پاستای پریبیوتیک توسط شرکت زرماکارون در هفته پژوهش و فناوری سال ۱۳۹۸
زر لوح و تندیس جشنواره ملی تولید کنندگان و مدیران جوان را از آن خود کرد
تورق ۱۰۰ شماره اقتصاد سبز با بزرگان صنعت غذا، مصاحبه با مرتضی سلطانی، بنیانگذار گروه صنعتی زر
عضو هیات مدیره و مدیر عامل گروه صنعتی پژوهشی زر با فرماندار دیدار و گفتگو کرد
گروه صنعتی و پژوهشی فرهیختگان زرنام موفق به اخذ گواهینامه استاندارد مدیریت شکایت مشتریان iso 10002 شد
انتخاب دو شرکت آرد زر و زرماکارون به عنوان شرکتهای نمونه استاندارد استان البرز در سال ۹۸
انتخاب آناهیتا راستگو مدیر کنترل کیفیت شرکت زرماکارون به عنوان مدیر کنترل کیفیت نمونه استان البرز
بیست و سومین همایش روز ملی صادرات برگزار شد
پالایشگاه غلات زر در بیست و ششمین دوره نمایشگاه بین المللی چاپ، بسته بندی و ماشین آلات وابسته
 
 
صفحه اصلی | استخدام | درباره ما | تماس با ما تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت به گروه صنعتی و پژوهشی زر تعلق دارد
نسخه فلش | پارسی | English |
طراحی و پیاده سازی شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات راه آفتاب ( Sunway ICT Center )