نسخه فلش | پارسی | English صفحه اصلی | استخدام | درباره ما | تماس با ما
پنجشنبه , 2 آبان 1398
●  -
اولویت فعلی کشور حمایت از بنگاه های اقتصادی درحال توسعه است   ۱۳۹۸/۴/۲۷

دکتر علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن بازدید از پروژه های در حال توسعه گروه صنعتی و پژوهشی زر، اولویت فعلی کشور را حمایت از بنگاه های اقتصادی درحال توسعه برشمرد.

به گزارش روابط عمومی گروه صنعتی و پژوهشی زر، دکتر علی لاریجانی صبح روز گذشته، در سفر یک‌روزه به استان البرز از مجموعه های تولیدی و دانش بنیان گروه صنعتی و پژوهشی زر، بازدید کردند.

گفتنی است در این بازدید دکتر شهبازی استاندار البرز، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، مسئولان و چهره های عالی رتبه استان البرز رئیس قوه مقننه را همراهی و تاثیرات پروژه های در حال توسعه این مجموعه صنعتی را بر اشتغالزایی و رونق تولید برای ایشان تشریح کردند.

دکتر لاریجانی در حاشیه بازدید از گروه صنعتی و پژوهشی زر با اشاره بر وجود تفکر توسعه در این مجموعه­ی در حال توسعه، اظهار کرد: بازدید از این مجموعه صنعتی فعال در مرحله نخست وجود تفکر توسعه را در بنگاه های اقتصادی کشور نمایان کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: گروه صنعتی و پژوهشی زر از ظرفیت توسعه بسیار مناسب برخوردار است که عامل اشتغال و رونق در تولید محسوب می شود.

وی با اشاره به چالش هایی که بنگاه های اقتصادی با آن روبرو هستند، اظهار کرد: در سال جاری با جدیت زیادی شعار رونق تولید را مبنای کار قرار داده ایم و تمام کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی مامور شده اند که با دستگاه های اجرایی مربوطه جلساتی را برگزار کنند.

دکتر لاریجانی اعلام کرد: مرکز پژوهش های مجلس نیز در این زمینه فعال شده است که گزارشی را در راستای احصای چالش های تولید تهیه و راهکار تخصصی برای آن تدوین کند. اتاق بازرگانی نیز در این زمینه با دستگاه های اجرایی در تعامل قرار دارد.

وی افزود: روز گذشته جلسه ای را با وزرای مربوطه، کمیسیون‌های تخصصی، مرکز پژوهش‌ها و اتاق بازرگانی برگزار کردیم و برخی از چالش‌هایی که وجود داشت را مورد بررسی قرار دادیم.

لاریجانی اظهار داشت: سهم تسهیلات برای حمایت از تولید را قانون 40 درصد مشخص کرده اما متاسفانه سال گذشته 27 درصد به این امر تخصیص یافته است که باید تدابیری را بانک‌ها دنبال کنند. با توجه به شرایط صنعت و نیازی که به سرمایه در گردش دارند سهم تسهیلات آن‌ها باید داده شود، برای صادرات نیز مشکلاتی وجود دارد که موانع این حوزه نیز بررسی می‌شود. 

رئیس مجلس شورای اسلامی رئیس مجلس شورای اسلامی از تشکیل کمیته ای درراستای رونق تولید خبرداد و گفت: مقرر شده کمیته‌ای در کمیسیون مربوط به رونق تولید تشکیل شود و هر روز جلساتی را برای بخش کشاورزی، صنعت، معدن و صادرات برگزار کند و پیشنهاداتی که مرکز پژوهش‌ها و اتاق بازرگانی و سایر دستگاه‌ها داده اند را مورد به مورد بررسی کنند و در جاهایی که اختلاف دارند به جلسه‌ای می آیند که من تشکیل می‌دهم به این ترتیب مکانیزمی تعیین شده تا مسائل مربوط به رونق تولید را پیگیری و چاره اندیشی کند. 

وی با بیان اینکه حوزه صنعت در اولویت ما قرار دارد، افزود: کمیسیون رونق تولید با حضور رئیس کمیسیون صنایع که آقای اکبریان نیز عضو آن هستند با حضور اتاق بازرگانی و سایر بخش‌ها، جلساتی را برگزار می‌کنند تا مورد به مورد مسائل حل شود.

لاریجانی ادامه داد: دستگاه‌های مربوطه نیز مسائل این حوزه را پیگیری می کنند و مشکلاتی که نیاز به قانون یا مصوبه سران قوا داشته باشد را مشخص و مطرح می کنند.

علی لاریجانی اولویت فعلی کشور را حمایت از بنگاه های اقتصادی فعال دانست و تاکید کرد: اولویت کشور این است که ما بنگاه‌هایی که توان ایجاد جهش در تولید را دارند مورد حمایت قرار دهیم. البته برخی از مشکلات و مسائل ممکن است از نظر قانونی منطقی باشد اما با توجه به شرایط تحریمی و خاصی که در آن قرار داریم باید موضوع را به صورت خاص ببینیم. این جلسات به این منظور برگزار می‌شود که شرایط فعلی نیاز به تغییر دارد.

 

 

 

 
منوی سایت
آخرین اخبار
حضور گروه صنعتی و پژوهشی زر در دومین نمایشگاه توانمندی قنادان ایران
تقدیر از مدیر کنترل کیفیت زرماکارون
باید دست کارآفرینان را بوسید که نمی گذارند زنجیره تولید کشور متوقف شود
قوه قضاییه در دوران جدیدش نگاه حمایتی به تولیدکنندگان دارد
فراخوان تکمیل ظرفیت پذیرش دانشجو بدون آزمون در دانشگاه زر
زرماکارون موفق به دریافت گواهینامه ISO 10002 شد
حضور گروه صنعتی زر در گردهمایی فناورانه صنایع غذایی/انعقاد چند تفاهمنامه
حضور گروه صنعتی و پژوهشی زر در نمایشگاه بین المللی دام، طیور و صنایع وابسته تهران 98
از توپ و خبر تا زرماکارون
دیدار دوستانه تیم فوتبال خبرنگاران و پیشکسوتان تیم ملی ایران با حمایت زرماکارون
کسب تندیس زرین اولین جشنواره سلامت غذا توسط گروه صنعتی و پژوهشی زر
یادداشت مرتضی سلطانی، بنیان‌گذار گروه صنعتی و پژوهشی زر به بهانه روز خبرنگار
تندیسی با محوریت سلامت برای گروه صنعتی زر
قهرمان تولید سرزمینمان ایران، مرتضی سلطانی
بازتاب خبری حضور دکتر لاریجانی در مجموعه های تولیدی و دانش بنیان زر
 
 
صفحه اصلی | استخدام | درباره ما | تماس با ما تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت به گروه صنعتی و پژوهشی زر تعلق دارد
نسخه فلش | پارسی | English |
طراحی و پیاده سازی شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات راه آفتاب ( Sunway ICT Center )