نسخه فلش | پارسی | English صفحه اصلی | استخدام | درباره ما | تماس با ما
جمعه , 24 آبان 1398
●  -
امضاء تفاهم نامه گروه صنعتی و پژوهشی زر با دانشگاه علوم پزشکی البرز    ۱۳۹۸/۳/۲۸


رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی البرز از مجموعه های تولیدی و دانش بنیان گروه صنعتی و پژوهشی زر بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی گروه صنعتی و پژوهشی زر، دکتر حسین کریم و جمعی از اساتید و هیات علمی دانشگاه به همراهی دکتر مهدی امینی درحالی  روز دوشنبه 27 خرداد از مجتمع های تولیدی گروه صنعتی زر دیدن کردند که در این دیدار همکاری دانشگاه علوم پزشکی البرز و گروه صنعتی و پژوهشی زر در قالب یک تفاهمنامه به امضا رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز در بخشی از این دیدار به بررسی توانمندی های گروه صنعتی و پژوهشی زر پرداخت و اظهار کرد: این گروه صنعتی نماد شکوفایی در صنعت ایران زمین است و امروز با دیدن توانمندی های گروه زر احساس افتخار و غرور می کنیم.

دکتر کریم یادآور شد: تاریخچه ای که از گروه صنعتی و پژوهشی زر می شنویم درس بزرگی برای تک تک افرادی است که به صنعت، تولید و کارآفرینی علاقه مند هستند. تاریخچه ای که بخش مهمی از آن را زندگینامه آقای مرتضی سلطانی تشکیل داده است.

وی ادامه داد: موفقیت این گروه صنعتی برآیند این نکته است که تحولات بزرگ یک شبه حاصل نمی شوند و صبر و شکیبایی در رسیدن به موفقیت بسیار موثر خواهد بود.

دکتر کریم با اشاره به قابلیت های این گروه صنعتی در زمینه افزایش سطح سلامت جامعه، گفت: پروسه تولید در گروه صنعتی زر به شکلی طی می شود که تضمین سلامت در آن یکی از ارکان اصلی محسوب می شود.

وی چند چالشی که در سالهای اخیر جامعه ایرانی در زمینه سلامتی با آن رو برو است را مطرح کرد و ادامه داد در حال حال حاضر 40 تا 50 درصد بیماری های منجر به مرگ مربوط به ناراحتی های قلبی و عروقی می شود و در این میان افزایش فشار خون یکی از فاکتورهای اصلی بروز این بیماری ها است که تغذیه غلط نقش مهمی در اختلالات فشار خون ایرانیان ایفا می کند. بنابراین تولید محصولات سلامت محور در تضمین سلامت جامعه نقش موثری خواهند داشت.

دکتر کریم معرفی محصولات مهم و نوین را یکی از رسالت های دانشگاه معرفی کرد و گفت:  برگزاری سیمنارهای ملی و گسترده درراستای معرفی صنایع قدرتمند در سطح دانشگاه ها اتفاقی مهم است که بازوی کمکی صنایعی همچون زر خواهند بود. همچنین معرفی رشته های آموزشی نوین برای تربیت نسل جوان در راستای خدمت به سلامت کشور نقش مهمی خواهد داشت. بسترسازی، تسهیل روندکاری و رفع مشکلات صنعت در سطح کشور و رفع نیازهای علمی پژوهشی صنایع از جمله مواردی است که از طریق تحکیم روابط صنعت و دانشگاه حاصل خواهد شد.

این فعال علمی و دانشگاهی هدف از انعقاد تفاهمنامه همکاری با گروه صنعتی و پژوهشی زر را دستیابی به یک نتیجه مناسب و عملیاتی برای بهبود وضعیت دانشگاهی کشور و منطقه معرفی کرد و گفت: هدف ما خروج از سیستم مقاله سازی است، ما باید به سمت تحکیم ارتباط هر چه بیشتر دانشگاه و صنعت حرکت کنیم.

دکتر کریم افزود: ارتباط دانشگاه و صنعت باید یک ارتباط منطقی و سازنده باشد، به نحوی که با استفاده از جایگاه یکدیگر در راستای رشد و توسعه کشور گام بردارند که در نهایت ماحصل آن رفع نیازهای همدیگر باشد.

وی ادامه داد: مشکل بزرگی که امروز مشاهده می شود این است که نوعی دیدگاه فرهنگی در سیستم های اداری کشور حاکم است که نمی گذارد ساختار نرم و سریع پیش رود. این درحالیست که ما در دانشگاه و شما در صنعت در جایگاهی قرار داریم که می توانیم با تعامل و همدلی در صدد رفع این مشکل برآییم و مانع پیش روی بروکراسی حاکم شویم.

دکتر کریم اولین دستاورد این تفاهمنامه را تغییر نگرش و فرهنگ گفتمان صنعت و دانشگاه از سنتی به مدرن دانست و گفت: باید تربیت دانشجو با نگرشی نوین صورت گیرد و اولین قدم در این زمینه معرفی الگو به این دانشجوها است که گروه صنعتی و پژوهشی زر مصداق بارز یک الگوی موفق در کشور است.

این استاد دانشگاه از با اشاره به وجود یاسی عمیقی در جامعه، خاطر نشان کرد: آشنایی با الگوهای موفق صنعتی در کشور یاس و نا امیدی را در کشور کاهش خواهد داد. این انتظار از گروه می رود که حضور بسیار موثری در سطح دانشگاه های کشور داشته باشد.

مهدی امینی قائم مقام گروه صنعتی و پژوهشی زر همچنین در این دیدار ضمن ابراز خوشحالی از دریافت نظرات کارشناسی دکتر کریم، اظهار کرد: خستگی ما با تشویق ها و نظرات کارشناسی شما صاحب نظران رفع می شود. نظرات کارشناسی، علمی و عمیق نیاز امروز ما محسوب می شود.  

وی تاکید کرد: معرفی توانمندی های گروه صنعتی و پژوهشی زر هدف مهمی برای ما محسوب می شود که در این راستا آغوش ما برای استقبال از دانشجویان و دانشگاهیان همیشه باز است.

دکتر امینی با اشاره به بازدیدهای مستمر مدارس و دانشگاهیان از مجموعه های تولیدی گروه صنعتی و پژوهشی زر، توضیح داد: هدف گروه صنعتی زر از تدارک این بازدیدها این است که نگرش دانش آموزان، دانشجویان و اقشار دانشگاهی را نسبت به صنعت و شغل آینده شان تغییر دهد و توانمندی های گروه را به این عزیزان معرفی کند، چرا که این افراد مدیران و کارآفرینان جامعه فردای ایران خواهند بود و روزی می رسد که این توانمندی ها در اختیار این عزیزان قرار می گیرد و بهتر این است که از همین امروز نسبت به صنعت کشور شناخت پیدا کنند.

وی تاکید کرد:  امید است که دانشگاه و صنعت هر روز بیشتر از دیروز در جهت رفع نیازهای یکدیگر تلاش کنند چرا که این دوحوزه بال پرواز یکدیگر هستند و توسعه کشور تنها از این طریق میسر خواهد شد.

دکتر امینی همچنین با اشاره به انتظارات صنایع از دانشگاه، گفت: آسیب شناسی و رفع مشکلات موجود در صنعت از جمله چالش های موجود در سیستم اداری و معرفی توانمندی های مختلف، انتظار صنایع از دانشگاه است و امیدواریم این تعاملات ما را در رفع این مشکلات یاری کند. تلاش گروه صنعتی زر همیشه این بوده که در تمامی مراحل دست در دست دانشگاه گام بردارد و از تحقیقات صاحب نظران بهره مند شود.

 
منوی سایت
آخرین اخبار
زمان بندی پذیرش مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی مهرماه سال ۹۸
زرماکارون پیشرو در فرهنگ سازی بهبود تغذیه
گزارش تصویری روز دوم نمایشگاه گلفود مواد اولیه غذایی دبی
حضور مقتدرانه زر در گلفود امارات
حضور گروه صنعتی و پژوهشی زر در دومین نمایشگاه توانمندی قنادان ایران
تقدیر از مدیر کنترل کیفیت زرماکارون
باید دست کارآفرینان را بوسید که نمی گذارند زنجیره تولید کشور متوقف شود
قوه قضاییه در دوران جدیدش نگاه حمایتی به تولیدکنندگان دارد
فراخوان تکمیل ظرفیت پذیرش دانشجو بدون آزمون در دانشگاه زر
زرماکارون موفق به دریافت گواهینامه ISO 10002 شد
حضور گروه صنعتی زر در گردهمایی فناورانه صنایع غذایی/انعقاد چند تفاهمنامه
حضور گروه صنعتی و پژوهشی زر در نمایشگاه بین المللی دام، طیور و صنایع وابسته تهران 98
از توپ و خبر تا زرماکارون
دیدار دوستانه تیم فوتبال خبرنگاران و پیشکسوتان تیم ملی ایران با حمایت زرماکارون
کسب تندیس زرین اولین جشنواره سلامت غذا توسط گروه صنعتی و پژوهشی زر
 
 
صفحه اصلی | استخدام | درباره ما | تماس با ما تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت به گروه صنعتی و پژوهشی زر تعلق دارد
نسخه فلش | پارسی | English |
طراحی و پیاده سازی شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات راه آفتاب ( Sunway ICT Center )