نسخه فلش | پارسی | English صفحه اصلی | استخدام | درباره ما | تماس با ما
یک شنبه , 30 تیر 1398
●  -
کسب تندیس جشنواره‌ علمی صنعت غذا    ۱۳۹۷/۱۲/۴


یازدهمین جشنواره علوم و صنایع غذایی (جایزه علمی دکتر هدایت) و دهمین جشنواره دکتر شهاب واعظ زاده (R&Dهای برتر صنعت غذا ) در حالی برگزار شد که تندیس و لوح این دو جشنواره به گروه صنعتی و پژوهشی زر اعطا شد.

به گزارش روابط عمومی گروه صنعتی و پژوهشی زر، این جشنواره ها توسط انجمن علوم و صنایع غذائی ایران و با حمایت و همکاری سازمان غذا و دارو، کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، انستیتو تحقیقات تغذیه‌ ای و صنایع غذایی کشور، قطب‌ های علمی و پژوهشگاه‌ های صنایع غذایی و نیز دانشگاه‌ ها و مراکز تحقیقاتی کشور و با حضور شرکت‌ های صنایع غذایی داخلی و خارجی برگزار شد.

دکتر آرش ارشادی، سرپرست بخش تحقیق و توسعه گروه صنعتی و پژوهشی فرهیختگان زرنام در این مراسم پس از دریافت تندیس، اظهار کرد:  اعتماد مصرف کنندگان به صنایع غذایی باعث می شود، محصولات غذایی از سوی مصرف کننده با اطمینان خاطر خریداری شود.

وی ادامه داد: صنایع غذایی سطح سلامت جامعه را معین می‌ کند.

ارشادی اضافه کرد: استفاده از کارشناسان و متخصصان در بخش تحقیق و توسعه کمک در تولید محصولات سلامت محور و با کیفیت تاثیرگذار است. وی گفت: حضور مشاوران صاحب نظر و کهنه‌ کار در کنار کارشناسان تحقیق و توسعه نیز در این میان نقش بسزایی در افزایش کیفیت فعالیت های واحد تحقیق و توسعه خواهد داشت.

ارشادی پیشرفت هر شرکت را وابسته به تیم تحقیق و توسعه دانست و گفت: هسته مرکزی فعالیت های علمی و عملی هر شرکت دانش بنیان واحد تحقیق و توسعه آن است.  وی همچنین اظهار داشت: خلق ارزش های پایدار، تولید سلامت محور، تولید صادرات محور و کار آفرینی از جمله اهداف راهبردی گروه صنعتی و پژوهشی زر محسوب می شود.

گفتنی است، متخصصان تحقیق و توسعه گروه صنعتی و پژوهشی زر در بخشی از این مراسم با حضور در غرفه این گروه، علاوه بر پاسخگویی به سوالات بازدیدکنندگان از نظرات متخصصان و صاحب نظران این رویداد علمی نیز استقبال کردند.

این مراسم با حضور مقامات ومسئولان، دانشگاهیان، اصحاب رسانه وجمع کثیری از مدیران و صاحبان واحدهای صنعتی با هدف بررسی مسائل و مشکلات صنعت غذا و تجلیل از مقام پیشکسوتان عرصه علم وصنعت، دانشگاهیان، بازنشستگان وزارتخانه ها، معرفی پیشگامان و همچنین واحد های برتر صنعت غذایی که دارای نقطه قوت در حوزه تحقیق و توسعه سال ۹۷ هستند در محل انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور برگزار شد.

 
منوی سایت
آخرین اخبار
بازتاب خبری حضور دکتر لاریجانی در مجموعه های تولیدی و دانش بنیان زر
انتخاب پروژه کانفکشنری زرکام به عنوان طرح نمونه صنعتی
من مرتضی سلطانی فرزند فقر هستم
گروه صنعتی و پژوهشی زر؛ توانمند در حوزه مواد غذایی
سلطانی در نوع خود یک پدیده است
اولویت فعلی کشور حمایت از بنگاه های اقتصادی درحال توسعه است
گزارش تصویری نمایشگاه آگروفود
امضاء تفاهم نامه گروه صنعتی و پژوهشی زر با دانشگاه علوم پزشکی البرز
حضور گروه صنعتی و پژوهشی زر در نمایشگاه آگروفود
طعم خوش خاطره ها در آن سوی مرزها
حمایت دولت از مگاپروژه هایی همچون زر موجب افزایش بهره وری صنایع ملی می شود
التهاب بازار ماکارونی با مدیریت صحیح فروکش کرد
گروه صنعتی و پژوهشی زر حامی حقوق مصرف کننده
گروه صنعتی زر در مسیر توسعه
گرامیداشت مقام کارگر و تجلیل از تلاشگران عرصه تولید
 
 
صفحه اصلی | استخدام | درباره ما | تماس با ما تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت به گروه صنعتی و پژوهشی زر تعلق دارد
نسخه فلش | پارسی | English |
طراحی و پیاده سازی شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات راه آفتاب ( Sunway ICT Center )