نسخه فلش | پارسی | English صفحه اصلی | استخدام | درباره ما | تماس با ما
جمعه , 4 بهمن 1398
●  -
مجموعه هایی همچون گروه زر زینت کشور هستند   ۱۳۹۷/۱۱/۲۷


عباس قبادی معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت و محمدرضا مودودی معاون وزیر و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران با حضور در گروه صنعتی و پژوهشی زر از سایت های تولیدی و دانش بنیان این گروه بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی گروه صنعتی و پژوهشی زر، معاونین وزارت صنعت، معدن و تجارت در سفر یکروزه به استان البرز و با حضور در گروه صنعتی و پژوهشی زر در جریان آخرین دستاوردها و طرح های توسعه این گروه صنعتی قرار گرفتند.

عباس قبادی در حاشیه این بازدید با بیان این موضوع که دست توانمند ایرانی می تواند پروژه های بزرگی در کشور اجرا کند، گفت: گروه صنعتی و پژوهشی زر مجموعه ای بسیار بزرگ است که در بحث صادرات و اشتغال پایدار در کشور، کار بزرگی انجام داده است. اینکه ما با تکنولوژی و فناوری های نوین به همراه دانش ایرانی بتوانیم با بهره وری بالا چنین کاری انجام دهیم ، کاری شدنی است که به دست جوانان کشور در مجموعه زر و با زحمات آقای مرتضی سلطانی اتفاق افتاده است.

قبادی با اشاره به دستاوردهای بزرگ گروه زر طی سال های اخیر گفت: تولیداتی که امروز بنده در این مجموعه دیدم در سال های اخیر یکی از شاهکارهایی بوده که در صنایع غذایی ایران اتفاق افتاده است. تمام تلاش ما در دولت این است که بتوانیم در کنار تامین معیشت مردم، واحدهای تولیدی را حمایت کنیم چرا که این واحدها مشکلات اشتغال کشور، ارزآوری و نیاز بازار داخل را تامین می کنند .از این رو یکی از جدی ترین موضوعات در دولت رسیدگی به مشکلات واحدهای صنعتی بزرگ است چرا که مجموعه هایی همچون زر زینت کشور هستند و این مگا پروژه ها جزء افتخارات نظام جمهوری اسلامی ایران است.

محمدرضا مودودی نیز حضور مجموعه های بزرگ را در بازارهای مدرن صادراتی حائز اهمیت دانست و گفت: صادرات مواد غذایی با توجه به ظرفیت ها و اقلیم خاصی که در کشور ما وجود دارد برای ما بسیار مهم است. این ظرفیت همیشه وجود داشته که ما در صنعت غذا بتوانیم به لحاظ صادراتی سهم خودمان را ارتقا دهیم، با این وجود متاسفانه ما روی مگا پروژه ها تاکنون وقت نگذاشتیم و همیشه به صورت پراکنده و جزئی سرمایه گذاری کردیم، تجمیع ساختارهای کوچک برای یک صادرات بزرگ دشوار است. چون بازارهای پیرامون ما به غیر از افغانستان و عراق بازارهای مدرن هستند و این بازارها محصولات مدرن، تکنولوژی و لجستیک مدرن هم می خواهد. بنابراین ما اگر بخواهیم سهم خودمان را در بازارهای مدرن افزایش دهیم باید ظرفیت محصولات تولیدی مان در سطحی باشد که بتوانیم خدمات پشتیبانی و ساختارهای تسهیل کننده را متناسب با آن پروژه های مگا سایز ایجاد کنیم و بازارهای مدرن را تصاحب کنیم.

رئیس سازمان توسعه تجارت فعالیت مگاپروژه ها را مهم دانست و گفت: پروژه هایی مثل پروژه تولید محصولات کانفکشنری که در گروه صنعتی و پژوهشی زر در حال شکل گیری است و یا فروکتوز که در پالایشگاه غلات زر شکل گرفته است ضمن اینکه از آخرین تکنولوژی های روز دنیا استفاده می کند این فرصت را به ما می دهد تا بتوانیم چشم انداز بهتری را برای صادرات محصولات غذایی خودمان ببینیم و اگر چنین پروژه هایی را ما بتوانیم در کشور شناسایی کنیم و آن ها را هدایت و حمایت کنیم ، قطع به یقین سهم بازارهای ما در صنعت غذا خیلی بیشتر از آن چیزی خواهد شد که امروز وجود دارد. در حال حاضر بیشترین وابستگی ما به صنایع نفتی و پتروشیمی است که با وجود پروژه هایی همچون طرح های توسعه زر می توان سهم صادرات غیر نفتی را افزایش داد.  

 

 

 
منوی سایت
آخرین اخبار
نگاه گروه زر به نوآوری و صنایع تبدیلی نوین
پیام تسلیت مرتضی سلطانی بنیانگذار گروه صنعتی پژوهشی زر در پی شهادت سردار بزرگ و پرافتخار اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی
شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی، سردار دلها شهادتت مبارک
قضا در سنجه حمایت از تولید ملی
درخشش ۴ شرکت گروه صنعتی و پژوهشی زر در ششمین همایش حقوق مصرف کنندگان البرز
درخشش دانش آموزان نخبه کشور در مسابقات جهانی ریاضیات ۲۰۱۹ هند با حمایت گروه صنعتی و‌ پژوهشی زر
دریافت گواهینامه و تندیس فناور برتر استان البرز برای محصول پاستای پریبیوتیک توسط شرکت زرماکارون در هفته پژوهش و فناوری سال ۱۳۹۸
زر لوح و تندیس جشنواره ملی تولید کنندگان و مدیران جوان را از آن خود کرد
تورق ۱۰۰ شماره اقتصاد سبز با بزرگان صنعت غذا، مصاحبه با مرتضی سلطانی، بنیانگذار گروه صنعتی زر
عضو هیات مدیره و مدیر عامل گروه صنعتی پژوهشی زر با فرماندار دیدار و گفتگو کرد
گروه صنعتی و پژوهشی فرهیختگان زرنام موفق به اخذ گواهینامه استاندارد مدیریت شکایت مشتریان iso 10002 شد
انتخاب دو شرکت آرد زر و زرماکارون به عنوان شرکتهای نمونه استاندارد استان البرز در سال ۹۸
انتخاب آناهیتا راستگو مدیر کنترل کیفیت شرکت زرماکارون به عنوان مدیر کنترل کیفیت نمونه استان البرز
بیست و سومین همایش روز ملی صادرات برگزار شد
پالایشگاه غلات زر در بیست و ششمین دوره نمایشگاه بین المللی چاپ، بسته بندی و ماشین آلات وابسته
 
 
صفحه اصلی | استخدام | درباره ما | تماس با ما تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت به گروه صنعتی و پژوهشی زر تعلق دارد
نسخه فلش | پارسی | English |
طراحی و پیاده سازی شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات راه آفتاب ( Sunway ICT Center )