نسخه فلش | پارسی | English صفحه اصلی | استخدام | درباره ما | تماس با ما
شنبه , 10 اسفند 1398
●  -
ثروت ما دانش فنی و سرمایه انسانی است   ۱۳۹۷/۱۱/۲


 ویژه برنامه تلویزیونی پایش جمعه شب میزبان یکی از کارآفرینان خستگی ­ناپذیر کشور بود، مدیری موفق که پس از سال­ها کار و تلاش در عرصه صنعت حالا در نقطه ­ای ایستاده که از سپردن میدان به جوانان می­ گوید. برای مرتضی سلطانی فرقی نمی­کند از پشتِ کدام میز و تریبون سخن بگوید؛ میز مدیریت و صحبت با کارشناسان و مدیران فعال در گروه، جلسات با مسئولان کشور و صحبت درباره موانع تولید و یا حتی همین نشستِ تلویزیونی که به عنوان کارآفرین نمونه صنعت از او دعوت شده بود. هر جا که باشد همواره جوان، امید  و انگیزه کلیدواژه­ های اصلی صحبت­ های او را تشکیل می­دهد. صحبت­ های مرتضی سلطانی، بنیانگذارگروه صنعتی و پژوهشی زر در برنامه زنده تلویزیونی «پایش» که 28 دی ماه از شبکه یک سیما پخش شد را در ادامه می­خوانید.

بنیانگذار گروه صنعتی و پژوهشی زر، صحبت ­های خود را با معرفی شرکت­ های عضو این گروه صنعتی آغاز و اعلام کرد: در حال حاضر 15 شرکت خدماتی، صنعتی، آموزشی، تولیدی، دانش بنیان، لجستیکی و پخش در گروه فعالیت دارند.

سلطانی با اشاره به تعداد نیروی کار شاغل در این گروه صنعتی، توضیح داد: من در گروه صنعتی و پژوهشی زر ده ­هزار سیصد و سی همکار دارم. اگر یک مجموعه سهم نیروی انسانی قوی داشته باشد، قطعا هر غیر ممکنی را ممکن می­ سازد.  

وی تاکید کرد: نیروی انسانی در گروه صنعتی و پژوهشی زر همچون یک زنجیره متاثر از یکدیگر هستند و در این میان آرزوی همیشگی من این است که ضعیف­ترین حلقه این زنجیره نباشم.

 

از ایده تا تجربه

این کارآفرین کهنه­ کار، در پاسخ به این سوال مجری برنامه که اگر امروز موقعیتی برای شما فراهم شود که امکان ادامه فعالیت در گروه زر را نداشته باشید، چه فعالیتی را از سر خواهید گرفت، گفت: من همچنان می­توانم از صفر شروع کنم. من فکر می­کنم ایده، تجربه و پشتکار ارزش یک انسان را تشکیل می­دهد نه ثروت. اگر انسان بر اساس حاکمیت تفکر قدم بردارد همیشه امکان خلق فرصت­های نو وجود دارد.

وی با اشاره به وضعیت فعلی جوانان کشور، ادامه­ داد: امروزه در شرایطی به سر می­بریم که سطح مشکلات جوانان ما قابل مقایسه با جوانان دنیا نیست. اما باید در نظر داشت هر دوره­ای موانع و مشکلات خود را دارد و در شرایط فعلی هم می­توان با تلاش و پایمردی تهدیدها را به فرصت تبدیل کرد.

سلطانی با اشاره به دغدغه جوانان امروز درباره موانع فعلی کشور، گفت: کشور ما سرشار از فرصت­های ناب است، جوانان خوشفکر با شناسایی و کشف این منابع می ­توانند بهترین موقعیت­ را برای خود و همسالانشان فراهم کنند. امروزه در دنیا بستر کار و تجارت بیش از گذشته فراهم است. شناسایی فرصت­های ناب به ایده و تلاش نیاز دارد.

بنیانگذار گروه زر با ذکر یک نقل قول از «هنری فورد»، ادامه داد: «آنقدر وقت دارم که دیگر وقت ندارم.» این جمله را کسی می­گوید که درحال حاضر در حوزه مدیریت کلان مشغول به کار است و نمی­ تواند روی جزئیات تمرکز کند. واقعیت این است که گاهی ما از توانمندی­ و فرصت ­هایی که در اختیار داریم، غافل می ­شویم.

این مدیر حوزه کلان تاکید کرد: ما در گروه صنعتی زر سعی می­ کنیم، بازدهی کاری خود را از طریق اصول تفویض اختیار بیشتر کنیم و قائم به فرد نباشیم. پیشرفت و توسعه ­ای که امروز در شرکت ­­های عضو گروه صنعتی زر مشاهده می­ کنیم از طریق دانش، خلاقیت و ایده­ های ناب جوانان ایجاد شده ­است و فقط به دانش من خلاصه نمی­ شود.

گام­ نخست زرماکارون

پایه گذار شرکت زرماکارون، درباره تجربیاتش در مقطع شکل ­گیری ایده احداث شرکت زرماکارون، توضیح داد: زمانی که ایده احداث شرکت زرماکارون شکل گرفت و ما در مرحله ورود به صنعت ماکارونی بودیم، ارزیابی­ های ما نشان داد 400 واحد تولیدی زیر پله ­ای در این حوزه فعال است. در این مرحله بود که همه به ما ­گفتند این صنعت اشباع است و امکان رشد در آن وجود ندارد. این درحالیست که زمانی یک صنعت اشباع به حساب می ­آید که کمیت و کیفیت آن قابل رقابت با صنعت خارجی باشد. صنعت ماکارونی در آن دوران چنین وضعیتی را نداشت، بنابراین امکان رشد در آن فراهم بود.

سلطانی گفت: من همچنان اعتقاد دارم اگر از راه درست وارد شویم نه تنها کسی بیکار نمی­ ماند که کیفیت تولیدات نیز روز به روز افزایش خواهد یافت. آمارها نشان می­ دهد،

سلطانی اعلام کرد: زرماکارون امروز در جایگاه دومین تولید کننده صنعت ماکارونی در دنیا قرار دارد. محصولات زرماکارون در فروشگاه­ های محصولات غذایی کشورهای زیادی از دنیا به فروش می­ رسد و مورد استقبال قرار می ­گیرد. این امر نشان می ­دهد برند زرماکارون در این سالها توانسته مزیت رقابتی خود را در مقابل برندهای مطرح جهان حفظ کند.

وی همچنین با اشاره به قیمت ماکارونی گفت: در 3 سال گذشته افزایش قیمت را در محصولات زر ماکارون لحاظ نکرده­ ایم و با احتساب افزایش دستمزدها در 3 سال گذشته باید در نظر داشته ­ایم که بهای تمام شده این محصولات نه تنها افزایش نداشته که کاهش نیز داشته است.

یک دستاورد سلامت محور

سلطانی در این نشست، "High فروکتوز 55 " را دستاورد جدید گروه صنعتی و پژوهشی زر معرفی کرد و توضیح داد: امروزه دیابت را می­توان یکی از بزرگترین معضل­ های مردم کشورمان دانست. ما برای اولین بار با تکیه بر دانش فنی همین جوانان توانستیم به تولید قند میوه دست پیدا کنیم. High” فروکتوز 55 نوعی شیرین­ کننده مایع است که از ذرت به دست می­ آید. این محصول به عنوان شیرین کننده طبیعی وارد چرخه صنعت محصولاتی شد که پایه آنها شکر بود و از این طریق شکر حذف و صنعت محصولات شیرینی و نوشیدنی کشور متحول شد.

بنیان­گذار گروه زر گفت: این تحول همچنان قابلیت گسترش دارد و می­توان ایده­ های جدیدی را در تولید قند مایع کشف و بهره­ برداری کرد. قند مایع نه تنها آسیب زا نیست که بهترین جایگزین برای شکر محسوب می ­شود.

در آستانه یک تحول در صنعت کانفکشنری

مرتضی سلطانی، راه ­اندازی بزرگترین پروژه تولید محصولات کانفکشنری خاورمیانه را تازه­ ترین اقدام گروه صنعتی و پژوهشی زر اعلام کرد و گفت: من به هموطنانم قول می­ دهم در عرصه تولید صنایع تبدیلی کانفکشنری تا سال 1404 با قدرت ظاهر خواهیم شد و دنیایی از تحول و دانش را در سطح منطقه و کشور عرضه خواهیم کرد.

وی ادامه داد: با راه­ اندازی پروژه کانفکشنری هزاران جوان جویای کار ایرانی مشغول به کار خواهند شد.

بنیانگذار گروه صنعتی و پژوهشی زر، تاکید کرد: ثروت ما دانش فنی، نیروی انسانی­، برند و همبستگی ­مان است. با یک دنیا امید و آرزو و انرژی مثبت می­رویم که فردا را بسازیم. خود باوری هر غیر ممکنی را ممکن خواهد کرد.

سلطانی در پایان با اشاره به حمایت از تولید ملی، گفت: ما باید بدانیم تحریم و فشارهای بیرونی به تنهایی نمی­تواند تولید داخل را سرکوب کند، آنچه باعث بی ­رونقی عرصه صنعت می­ شود تحریم خارج و داخل با هم است. من از مسئولان می­ خواهم تصمیم­ سازی را به فعالانی که عملکردشان اثبات شده بسپارند و خودشان تصمیم ­گیران این عرصه باشند. 

 
منوی سایت
آخرین اخبار
حضور گروه صنعتی و پژوهشی زر در نمایشگاه گلفود دبی2020
هیجان ماراتن در ژئو پارک قشم
نگاه گروه زر به نوآوری و صنایع تبدیلی نوین
پیام تسلیت مرتضی سلطانی بنیانگذار گروه صنعتی پژوهشی زر در پی شهادت سردار بزرگ و پرافتخار اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی
شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی، سردار دلها شهادتت مبارک
قضا در سنجه حمایت از تولید ملی
درخشش ۴ شرکت گروه صنعتی و پژوهشی زر در ششمین همایش حقوق مصرف کنندگان البرز
درخشش دانش آموزان نخبه کشور در مسابقات جهانی ریاضیات ۲۰۱۹ هند با حمایت گروه صنعتی و‌ پژوهشی زر
دریافت گواهینامه و تندیس فناور برتر استان البرز برای محصول پاستای پریبیوتیک توسط شرکت زرماکارون در هفته پژوهش و فناوری سال ۱۳۹۸
زر لوح و تندیس جشنواره ملی تولید کنندگان و مدیران جوان را از آن خود کرد
تورق ۱۰۰ شماره اقتصاد سبز با بزرگان صنعت غذا، مصاحبه با مرتضی سلطانی، بنیانگذار گروه صنعتی زر
عضو هیات مدیره و مدیر عامل گروه صنعتی پژوهشی زر با فرماندار دیدار و گفتگو کرد
گروه صنعتی و پژوهشی فرهیختگان زرنام موفق به اخذ گواهینامه استاندارد مدیریت شکایت مشتریان iso 10002 شد
انتخاب دو شرکت آرد زر و زرماکارون به عنوان شرکتهای نمونه استاندارد استان البرز در سال ۹۸
انتخاب آناهیتا راستگو مدیر کنترل کیفیت شرکت زرماکارون به عنوان مدیر کنترل کیفیت نمونه استان البرز
 
 
صفحه اصلی | استخدام | درباره ما | تماس با ما تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت به گروه صنعتی و پژوهشی زر تعلق دارد
نسخه فلش | پارسی | English |
طراحی و پیاده سازی شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات راه آفتاب ( Sunway ICT Center )